29.09.2010 Kolmapäev

Ilves: Euroopa Liidus peavad olema ühtsed reeglid kõigile liikmesmaadele

"Ma ei kahtle: selleks et Euroopa Liit kui organisatsioon töötaks, peavad reeglid olema samad kõigi jaoks, sõltumata nende suurusest või kohalikust omapärast," ütles Ilves kohtumisel Eestis ühepäevasel töövisiidil viibiva Wulffiga.

Ilves kinnitas presidendi pressiesindaja teatel, et Eesti jätkab senise majanduspoliitilise põhisuunaga, mille keskmes on konservatiivne ja tasakaalustatud eelarvepoliitika, kuna vaid nii saab panna aluse pikaajalisele majanduskasvule, mis on kõigi Euroopa Liidu elanike huvides.

Riigipea sõnul soovib Eesti, kes võtab kolme kuu pärast kasutusele euro, panustada euroala tugevamaks muutmisse.

Presidendi sõnul tõi taanduv ulatuslik majanduskriis eredalt välja nõrgad kohad erinevate riikide majanduspoliitikas, aga samuti rahvusvahelises ja sealhulgas Euroopa Liidu sisemises koordinatsioonis.

"Kokkuvõttes nõrgendas see euroala rahvusvahelist tugevust ja ka euro usaldusväärsust. Seismaks vastu tulevastele kriisidele - ja ka praegune kriis pole veel täiesti läbi - peame õppima senistest kogemustest," rõhutas Eesti riigipea. Tema hinnangul ütleb kriisi oluline järeldus, et tugev euroala on kõigi selle liikmete huvides.

"Selleks, et euroala oleks tugev, on vaja kõikide liikmete jõupingutusi, sealhulgas fiskaalpositsiooni parandamisel ja võla vähendamisel, ning senisest tugevamat majanduspoliitilist koordinatsiooni Euroopa Liidus. Eesti pooldab meie ühenduses eelarvepoliitika koordineerimise tugevdamist. Euroopa Liidu mõjukus ja tugevus on otseses sõltuvuses meie ühisturu toimimisest ning ühenduse majanduse ja rahanduse tugevusest," sõnas Ilves.

BNS

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!