13.05.2020 Kolmapäev

Hoiatus: suurvargus Lätis võib varastatud tehnika tuua ka Eesti turule

Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Baltimaade suurima IT-toodete ja lahenduste levitaja JSC ELKO Grupa laos ulatuslik vargus, mistõttu on oht, et varastatud kraam võib jõuda ka Eesti turule.  Varguse pani toime organiseeritud rühmitus möödunud nädalavahetusel ELKO Grupi laos Lidostas Parksi äripargis. Kurjategijad pääsesid ettevõtte lattu läbi kõrval paikneva laohoone.

Kurjategijate tabamiseks annavad endast kõik oleneva nii riigipolitsei kui ka ettevõtte ja kindlustuse poolt palgatud uurijad.
Kurjategijate tabamiseks annavad endast kõik oleneva nii riigipolitsei kui ka ettevõtte ja kindlustuse poolt palgatud uurijad. Foto: pixabay

Prognoosime, et praegu võib Baltimaade ja Ida-Euroopa turgudele ilmuda suur hulk varastatud kaupa, sealhulgas mobiiltelefone, sülearvuteid, protsessoreid ning video- ja mälukaarte. Kutsume üles kõiki selles valdkonnas töötavaid partnereid meiega ühendust võtma, kui peaks tekkima kahtlus mõne kauba päritolu suhtes. Soovi korral anname võrdluseks varastatud kaupade seerianumbrid. Peame ka hoiatama, et varastatud kauba edasimüük on ebaseaduslik ja need võidakse nende edasimüüjatelt või ostjatelt konfiskeerida,

ütles ELKO Grupi direktor Svens Dinsdorfs.

Kurjategijate tabamiseks annavad endast kõik oleneva nii riigipolitsei kui ka ettevõtte ja kindlustuse poolt palgatud uurijad. Kuna kaubad olid täielikult kindlustatud, ei mõjuta nende vargus ettevõtet märkimisväärselt. Küll aga varguse ulatust arvestades otsustas ELKO siiski pakkuda kuni 200 000 euro suurust preemiat kõigile, kes pakuvad teavet, mis aitaks kuriteoga seotud isikud tuvastada. Tasu kehtib nii Lätis kui ka välisriikides.

ELKO soovitab tungivalt neile edastada kogu teave kuriteo tellijate, toimepannute ja sellele kaasa aidanute identiteedi kohta ning samuti selle kohta, kuidas varastatud kaupa tarniti ja edasimüüdi. Teabe esitamise korra kohta leiab rohkem infot ELKO veebisaidilt www.elkogroup.com.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes