12.07.2021 Esmaspäev

Töötaja varastas Esile tõstetud

Töötaja varastas. Ta kirjutas avalduse varguse summa tasaarveldamiseks palgast. Töötajal on kohtutäituri poolt saadetud sissetuleku arestimise nõuded. Kas võin esimesena palgast maha arvestada varguse summa ja siis kohtutäituri nõuded?

Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal
Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal Foto: erakogu

Vastab Georgi Džaniašvili, jurist, Larssen Legal:

Töölepingu seaduse § 78 lg 1 kohaselt võib tööandja kohtuväliselt oma nõudeid töötaja töötasu nõudega tasaarvestada töötaja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis antud nõusolekul, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

Kohtutäitur täidab rahalisi nõudeid, välja arvatud lapse elatisnõuded, nende täitmisele esitamise järjekorras. Kui teil on olemas nõue töötaja vastu, siis võite töötaja töötasust maha arvestada oma nõuded ning ülejäänud summa kanda üle kohtutäiturile. Täitemenetluses puuduvad sätted, mis sätestaksid tööandjale kui täitemenetluse kolmandale osapoolele, kuidas see osapool võlgniku varast (töötasust)...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!