06.07.2018 Reede

Hiina: vastumeetmed USA tariifidele juba kehtivad

Hiina teatas, et on juba kehtestanud vastumeetmed USA reedel jõustunud tollimaksudele 34 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele.

"Pärast seda kui USA tariifimeetmed Hiina vastu jõustusid, jõustusid koheselt ka Hiina vastumeetmed," teatas riigi välisministeeriumi pressiesindaja Lu Kang. Lu ei kommenteerinud, mis ulatuses vastutariifid kehtestati, kuid Hiina kaubandusministeerium on varasemalt teatanud, et need on võrdsed USA meetmetega.

Hiinale kehtestatud USA majandussanktsioonid jõustusid reedel Eesti aja järgi kell 7.

USA president Donald Trump kehtestas 25-protsendise importmaksu Hiina masinatele, elektroonikale ja kõrgtehnoloogilistele seadmetele, kaasa arvatud autodele, arvutite kõvaketastele ja valgusdioodidele.

USA ametnikud süüdistavad Hiinat oma tööstusbaasi rajamises USA tehnoloogilise oskusteabe "kroonjuveelide" varastamisega. Muu hulgas varastab Hiina teavet küberrünnakutega, sunnib USA firmasid andma üle oma tehnoloogiat vastutasuks Hiina turule sisenemise eest ning ostab riigi toetatud firmadega üle USA firmasid, ütlevad USA ametnikud.

Trump on öelnud, et kaubandussõja võitmine on lihtne. Neljapäeval lisas ta, et on valmis kehtestama Hiinale kuni 550 miljardi dollari ulatuses tariife. Hiina eksportis USA-sse eelmisel aastal kokku 506 miljardi dollari eest kaupu.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes