08.01.2019 Teisipäev

Hansson: krüptoraha sureb peagi välja

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni hinnangul sureb krüptoraha peagi välja, sest tema sõnul on tegu "täieliku mõttetusega", vahendab Bloomberg.

Ardo Hansson ennustab krüptorahale tumedat tulevikku.
Ardo Hansson ennustab krüptorahale tumedat tulevikku. Foto: Eesti Pank

"Mull on juba hakanud lõhkema ning võib-olla me peaksime lihtsalt jälgima, kui kaugele see kollaps läheb ning mis alles jääb, kuni oleme jõudnud uutmoodi tasakaaluni," rääkis keskpanga president Riias toimunud konverentsil.

"Ma arvan, et paari aasta pärast vaatame me tagasi ja ütleme, kuidas me küll jõudsime olukorrani, kus me sellist muinasjuttu uskusime," lisas ta.

Hansson märkis, et võimud peaksid krüptoraha puhul tegelema investorite kaitsmisega ning seejuures rõhutas ta ka seda, et krüptoraha saab kasutada ebaseaduslikuks tegevuseks.

Lisaks leidis ta, et kui seosed virtuaalse vara ja reguleeritud finantssektori vahel hakkavad suurenema, siis võivad esile kerkida ka finantsstabiilsust puudtavad küsimused.

Hansson on sarnaseid seisukohti väljendanud ka varem, samas on Eesti finantsinspektsioon hiljuti hoiatanud, et käsitleb krüptorahaga seotud teenuseid pakkuvaid ettevõtteid kui rahapesuohu uut allikat.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!