Teisipäev, 08 Jaanuar 2019 09:07

Hansson: krüptoraha sureb peagi välja

Ardo Hansson ennustab krüptorahale tumedat tulevikku.
Ardo Hansson ennustab krüptorahale tumedat tulevikku. Eesti Pank

Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni hinnangul sureb krüptoraha peagi välja, sest tema sõnul on tegu "täieliku mõttetusega", vahendab Bloomberg.

"Mull on juba hakanud lõhkema ning võib-olla me peaksime lihtsalt jälgima, kui kaugele see kollaps läheb ning mis alles jääb, kuni oleme jõudnud uutmoodi tasakaaluni," rääkis keskpanga president Riias toimunud konverentsil.

"Ma arvan, et paari aasta pärast vaatame me tagasi ja ütleme, kuidas me küll jõudsime olukorrani, kus me sellist muinasjuttu uskusime," lisas ta.

Hansson märkis, et võimud peaksid krüptoraha puhul tegelema investorite kaitsmisega ning seejuures rõhutas ta ka seda, et krüptoraha saab kasutada ebaseaduslikuks tegevuseks.

Lisaks leidis ta, et kui seosed virtuaalse vara ja reguleeritud finantssektori vahel hakkavad suurenema, siis võivad esile kerkida ka finantsstabiilsust puudtavad küsimused.

Hansson on sarnaseid seisukohti väljendanud ka varem, samas on Eesti finantsinspektsioon hiljuti hoiatanud, et käsitleb krüptorahaga seotud teenuseid pakkuvaid ettevõtteid kui rahapesuohu uut allikat.

Toetajad

Uku tarkvara IKS logo 1

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes