23.11.2018 Reede

Eleon plaanib kogu tuulegeneraatorite tootmise Eestisse tuua

Varem tuulikuid Saksamaalt ostnud Oleg ja Andres Sõnajala energiafirma Eleon plaanib tuua kogu seadmete tootmise Eestisse, äsja valmis Jüris asuvas ABB tehases ka esimene Eleoni generaator.

ABB Jüris asuv mootorite ja generaatorite tehas valmistas esimese generaatori energeetikaettevõttele Eleon. Eesti tehnoloogial põhinev Eleoni püsimagnetgeneraator on üks suuremaid seadmeid, mis kunagi selles tehases toodetud, teatas ABB.

Generaatori väljundvõimsus on 4,2 megavatti, pöörlemiskiirus 13 pööret minutis. Generaator kaalub üle 51 tonni ning selle läbimõõt on neli meetrit ja pikkus kolm meetrit.

"Koostöö ABB-ga on oluline osa Eleoni plaanist tuua kogu meie seadmete tootmine Eestisse, näiteks generaatoreid oleme seni tootnud Saksamaal," ütles Eleoni juhatuse liige Oleg Sõnajalg pressiteate vahendusel.

Eleoni eesmärk on jõuda kolme aastaga vähemalt 200-generaatorilise tootmismahuni aastas, Eleoni tootmisahelas looks see 400 töökohta. Eestisse on plaanitud ehitada tuulikute referentspargid, mis on eelduseks tuulikute ekspordiks välismaale.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes