12.10.2010 Teisipäev

Eestlased usaldavad eurot märksa rohkem kui tрehhid

Tšehhis on tegemist on madalaima toetusega eurole alates 2005. aastast, mil uuringufirma STEM hakkas selliseid küsitlusi korraldama. STEM küsitles septembris 1228 inimest. "Sellise tulemuse on ilmselt põhjustanud hiljutised uudised, mille kohaselt on mõnede Euroopa Liidu riikide võlg euro stabiilsust õõnestanud," ütles STEM küsitlustulemusi kommenteerides.

Ligi kolmandik küsitletutest ütles, et nad on pigem euro kasutuselevõtmise vastu. Euro kindlaid toetajaid oli ainult üheksa protsenti vastanutest ning veel 21% ütles, et nad pigem toetavad üleminekut eurole.

Sarnaselt Eestile 2004. aastal Euroopa Liitu astunud Tšehhi ei ole veel teatanud konkreetset aega, millal soovitakse eurole üle minna. Analüütikud on võimaliku ajana nimetanud 2015. aastat.

Septembris alguses toetas eurole üleminekut 50% Eesti elanikest, kuu teises pooles oli toetus 49%, selgus uuringufirma TNS Emor küsitlusest. Uuringust nähtub, et toetajate hulgas oli enam kõrgema hariduse ja sissetulekuga inimesi. Vastuolijate hulgas paistsid silma eelnevalt mainitute vastandrühmad, keda iseloomustavad madalam haridus ja väiksem sissetulek.

Toetus eurole üleminekule sõltub Eestis oluliselt pere majanduslikust kindlustundest. 66% Eesti elanikest tunneb pere majanduslikku olukorda kindlana ja nende hulgas on ka toetus eurole üleminekule ligikaudu 60%, seega oluliselt kõrgem kui kogu elanikkonna hulgas kokku. End majanduslikult ebakindlalt tundvate inimeste hulgas oli toetus eurole vaid 30%.

Eestlaste toetus eurole üleminekule on aga alates 2007. aastast aga kasvanud, seda 44%-lt 58%-le.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!