Teisipäev, 16 Oktoober 2018 12:47

Eesti Raudtee üheksa kuu veomaht kasvas aastaga ligi 15 protsenti

Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas esimese üheksa kuu jooksul 14,5 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku pea 10,2 miljoni tonni.

Endiselt on kõige enam veetavateks kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi, teatas ettevõte.

Transiitveod moodustasid selle aasta üheksa kuu jooksul Eesti Raudteel liikunud vedudest 6,9 miljonit tonni, mis on 27,4 protsenti kõrgem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil.

"Jäänud on vaid kolm kuud aasta lõpuni ning usume, et veomahtude kasvutrend aitab meil selle aasta lõpetada edukalt," märkis ettevõtte juhatuse esimees Erik Laidvee.

Ka konteinerveod Eesti Raudtee taristul on selle aasta jooksul pidevas tõusujoones olnud, moodustades üheksa kuu jooksul kokku 36 000 TEU-d, mis on 49 protsenti kõrgem tulemus kui eelmisel aastal.

Kohalikus ühenduses sõitis septembrikuus rongidega 667 200 reisijat. Üheksa kuu peale kogunes seetõttu üle 5,7 miljoni reisija, mis on üle 6 protsendi kõrgem tulemus kui eelmise aasta samal perioodil.

Rahvusvahelist reisirongi kasutas üheksa kuu jooksul 82 300 inimest, mis on samuti pea 6 protsenti rohkem kui eelmise aasta esimese üheksa kuu jooksul.
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes