18.07.2018 Kolmapäev

Eesti inflatsioon oli juunis euroala kiireim

Euroala aastane inflatsioon kiirenes juunis 2 protsendini mai 1,9 protsendilt; kiireim aastane inflatsioon registreeriti Eestis, kus see oli 3,9 protsenti.

Euroala inflatisooni panustas juunis kõige enam 0,76 protsendipunkti energia, millele järgnesid 0,57 protsendipunktiga teenused, 0,53 protsendipunktiga toidu,- alkoholi- ja tubakakaubad ning 0,1 protsendipunktiga tööstuskaubad peale energia, selgub Eurostati andmetest.

Riigiti oli inflatsioon euroalal kiireim 3,9 protsenti Eestis, millele järgnesid 2,9 protsendiga Slovakkia, 2,7 protsendiga Läti ja 2,6 protsendiga Leedu. Aeglaseim oli inflatsioon 0,7 protsenti Iirimaal, 1 protsent Kreekas ning 1,2 protsenti Soomes.

Euroopa Keskpanga (ECB) rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Mais kiirenes euroala aastane inflatsioon 1,9 protsendini eelmise kuu 1,2 protsendilt.

Juunis teatas ECB, et vähendab inflatsiooni toetamiseks käivitatud varaostuprogrammi septembrist poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning aasta lõpus lõpetab programmi, seda juhul kui inflatsioon jätkab praegusel kursil. Samuti viidati, et praegused madalad intressimäärad võivad tõusta tuleva aasta sügisel.
255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!