29.06.2018 Reede

Eesti Energia laenas Nelja Energia ostuks 300 miljonit eurot

Eesti Energia laenas Nelja Energia omandamiseks konsortsiumilt 300 miljonit eurot.

Eesti Energia sõlmis neljapäeval Swedbanki, OP Corporate Banki ja SEB-ga laenulepingud kogumahus 300 miljonit eurot tähtajaga kolm aastat, teatas Eesti Energia.

Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila ütles, et kuigi Eesti Energia likviidsus on väga hea, on ettevõttel ambitsioonikas kasvuplaan, mille katteks on täiendava kapitali kaasamine vajalik.

"Arvestades hiljutist Nelja Energia tehingut, käesoleval aastal ees ootavat 152 miljoni euro suurust võlakirja lunastamist ning võimalikke teisi strateegiast tulenevaid investeeringuid, oli täiendavate laenulepingute sõlmimine vajalik," märkis Avila ja lisas, et osa uusi laenusid jääbki plaani kohaselt likviidsuspuhvrisse ja neid ei ole tarvis reaalselt kasutusse võtta.

"Teatavas määras likviidsuspuhvri nõue tuleneb ka rahvusvahelistelt reitinguagentuuridelt, mis Eesti Energia finantsseisundil ja tegemistel silma peal hoiavad," lisas Avila.

Avila sõnul on laenulepingute intressimäärad Eesti Energia jaoks soodsad. "Kui sõlmitud laenud tervenisti kohe kasutusse võtta, siis oleks nende kaalutud keskmine intressimäär täna 0,47 protsenti," lausus Avila.

Swedbankiga sõlmitava laenulepingu mahuks on 150 miljonit eurot, OP Corporate Banki puhul on summaks 100 miljonit eurot ja SEB-ga 50 miljonit eurot.

Eesti Energial on olemas ka varasemast sõlmitud likviidsuslaenulepingud OP Corporate Banki ja Swedbankiga mahus 150 miljonit eurot. See tähendab, et kokku on võimalik Eesti Energial kasutada laenusid summas 450 miljonit eurot.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes