07.10.2021 Neljapäev

Eesti elamuhindade aastakasv oli teises kvartalis EL-i suurim

Eesti elamuhoonete kinnisvarahinnad kasvasid tänavu teises kvartalis möödunud aasta sama ajaga võrreldes 16,1 protsenti, mis oli suurim kasvunumber Euroopa Liidus (EL), kus keskmine hinnatõus oli aastavõrdluses 7,3 protsenti.

Eesti elamuhindade aastakasv oli teises kvartalis EL-i suurim.
Eesti elamuhindade aastakasv oli teises kvartalis EL-i suurim. Foto: pexels

Euroalal kasvasid hinnad aastaga keskmiselt 6,8 protsenti, mis oli kusjuures suurim kasvunäitaja 2006. aasta neljandast kvartalist. EL-is ei ole suuremat kasvu nähtud alates 2007. aasta kolmandast kvartalist, teatas Eurostat. 

Kvartalivõrdluses kasvasid Eesti elamuhinnad 2,6 protsenti, kuid siinpuhul oli kasv samas suurusjärgus EL-i ja euroalaga, kus kvartalikasv oli vastavalt 2,7 ja 2,6 protsenti.

Liikmesriikide seas, mille kohta on Eurostatil andmeid, ületas elamuhindade aastakasv 10 protsendi künnise 11 riigis. Peale Eesti nähti suurimaid tõuse Taanis, kus elamukinnisvara kallines 15,6 protsenti ja Tšehhis, kus kasv oli 14,5 protsenti. Hinnad langesid 2020. aasta teise kvartaliga võrreldes vaid Küprosel, kokku 4,9 protsenti. 

Kvartaalses võrdluses tõusid hinnad kõigis liikmesriikides, enim 6,7 protsenti Lätis, 4,5 protsenti Sloveenias ja 4,2 protsenti Austrias. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!