15.07.2015 Kolmapäev

Eesti ei ole vastu EFSM-i kasutamiseks Kreeka abistamisel

Eesti ei ole vastu Euroopa Finantsstabiilsusmehhanismi (EFSM) vahendite kasutamiseks Kreekale sildfinantseerimise andmiseks.
Sven Sester: Eesti ei ole vastu EFSM-i kasutamiseks Kreeka abistamisel
Sven Sester: Eesti ei ole vastu EFSM-i kasutamiseks Kreeka abistamisel Foto: PM

"Kui liikmesriikidelt arvamusi küsitakse, siis Eesti EFSM-ist raha küsimise vastu ei ole," ütles rahandusminister Sven Sester pressikonverentsil BNS-ile.

"Me ei ole kindlasti blokeerimas seda ettepanekut. Tegu on küsimusega, millega kõik osapooled peavad nõus olema, aga meie seda blokeerimas ei ole," lisas ta.

Eesti täpne seisukoht sõltub konkreetsest esitatavast ettepanekutest ja nende juriidilistest ja tehnilistest nüanssidest, lisas rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross.

Financial Timesi andmetel esitas Euroopa Komisjon teisipäeva õhtul ametlikult ettepaneku kasutada Euroopa finantsstabiilsusmehhanismi (EFSM) raha Kreekale sildfinantseeringu andmiseks, millele Suurbritannia vastu seisab.

Kreekale tuleb tulevaks nädalaks leida sildfinantseerimine keskpanga laenumaksele summas 3,5 miljardit eurot, sest vastasel juhul satub lõplikult ohtu Kreeka pangandussektor.

Vastavalt EFSM-i reeglitele otsustatakse sellest laenude andmine kaalutud enamusega, mille vastukaaluks peab Suurbritannia rahandusminister George Osborne leidma Euroopa Liidust liitlasi.

Suurbritannia on varem välja võidelnud kokkuleppe, et 60-miljardi euro suurust EFSM mehhanismi ei kasutata euroala liikmetele laenuabi andmiseks, EL-i hinnangul ei olnud kokkulepe seaduse jõuga.

Sellest on antud 48,5 miljardit eurot Iirimaa ja Portugali programmidele, mis tähendab, et mehhanismil on veel 11,5 miljardit eurot. Koos Euroopa Keskpanga laenumakse, intresside ja IMF-le võlgu oldava summaga, peab Kreeka leidma esmaspäevaks 7 miljardit eurot.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!