TRK 1140x140 ee gif
25.10.2018 Neljapäev

ECB kinnitas kavatsust varaostuprogramm tulevast aastast lõpetada

Euroopa Keskpank (ECB) kinnitas 25. oktoobri rahapoliitikaotsuses kavatsust lõpetata järgmisest aastast varaostuprogramm, mida oktoobrist vähendati poole võrra 15 miljardile eurole kuus.

Oktoobrist vähendas ECB netovaraostude mahtu 15 miljardile eurole kuus kuni 2018. aasta detsembri lõpuni. Kui laekuvad andmed kinnitavad ECB nõukogu keskpika aja inflatsiooniväljavaadet, siis netovaraostud tulevast aastast lõpetatakse, teatas keskpank.

Intressimäärad otsustas ECB nõukogu jätta muutmata: põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäärana säilitati 0,00 protsenti, laenamise püsivõimaluse intressimäärana 0,25 protsenti ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäärana -0,40 protsenti. Nõukogu teatel eeldatakse, et baasintressimäärad püsivad praegusel tasemel ka vähemalt 2019. aasta suvel ja igal juhul seni, kuni see on vajalik, et tagada inflatsioonimäärade püsiv lähenemine tasemele, mis on keskmise aja jooksul 2 protsendist allpool, ent selle lähedal.

Eurosüsteem reinvesteerib varaostukava raames ostetud aegumistähtajani jõudnud väärtpaberitelt laekuvaid põhiosa tagasimakseid pikema aja jooksul pärast netovaraostude lõppemist ning igal juhul seni, kuni see on vajalik soodsate likviidsustingimuste ja küllaldaselt toetava rahapoliitilise kursi säilitamiseks.

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Septembris kiirenes euroala inflatsioon 2,1 protsendini eelmise kuu 2 protsendilt.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes