06.07.2020 Esmaspäev

EAS avas ekspordi suurendamiseks ekspertide kaasamise teenuse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas uue teenuse, mille abil saavad ettevõtted kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi ja tootearenduse eksperte.

EAS-i rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm maandab riske
EAS-i rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm maandab riske Foto: pixabay.com

Eksperdid toovad ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel, et need oleksid konkreetsele sihtturule sobilikud, teatas EAS.

EAS-i juhi Peeter Raudsepa sõnul on eesmärk aidata eksportivaid ettevõtteid olukordades, kus uutele turgudele sisenemisel või laienemisel jääb vajaka teadmistest ja oskustest.

"Eksporditurgudel tegutsedes puutuvad ettevõtted kokku küsimustega, kuidas leida õige partner või milline peaks olema turu eripärasid arvestav toode või teenus. Üks lahendus ekspordi kasvatamiseks on vastava turu kompetentsi kaasamine," selgitas Raudsepp pressiteates.

Ta selgitas, et ühekordsete päringute osas tasub ühendust võtta EAS-i ekspordinõunikutega, kuid nemad ei saa ettevõtteid aidata spetsiifilistes küsimustes nagu turundusplaani loomine või tootearendus.

Iseõppimine võib tema vaates küll olla õpetlik, kuid väga aja- ja ressursimahukas. "Sellistel puhkudel olekski mõistlik EAS-i abil kaasata spetsialist, kes konkreetselt teemaga tegeleb ja ettevõttesse uusi teadmisi ja oskuseid toob," rääkis Raudsepp.

EAS-i rahvusvaheliste ekspertide kaasamise programm maandab riske, teeb spetsiifiliste teadmistega eksperdi kaasamise ettevõtte jaoks lihtsamaks ning võimaldab säästa eksperdi otsimisele kuluvat aega.

Rootsi, Norra, Saksamaa, Hiina ja Araabia Ühendemiraatide turu jaoks aitab ettevõttel eksperdi leida EAS koos oma partneritega. Juhul, kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse siseneda ka oma eksperdiga, nii loetletud kui ka teiste sihtturgude puhul.

Ettevõttel on võimalus kasutada eksperti kuni 12 kuud. EAS kompenseerib ettevõttele 80 protsenti eksperdi tasust, kuid mitte rohkem kui 10 000 eurot ühe eksperdi kohta. Juhul, kui ettevõte soovib teenusesse siseneda oma eksperdiga, on eksperdile kehtestatud kindlad nõuded.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!