Neljapäev, 26 Aprill 2018 10:37

Coop Panga laenuportfell kasvas esimeses kvartalis 8 protsenti

Coop Panga laenuportfell kasvas tänavu esimeses kvartalis 8 protsenti ja hoiuseportfell 4 protsenti, seejuures teenis pank kolme kuuga 500 000 eurot kasumit.

Coop Panga klientide arv kasvas kvartaliga 1800 uue kliendi võrra. Pangal oli kvartali lõpuks kokku 38 500 klienti ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants ligi 95 000 klienti. Coop Panga turuosa oli hoiuste osas 1,9 protsenti  ja laenuportfell mahult 1,4 protsenti, teatas pank.

"Jätkame oma tegevuse laiendamist koostöös Coopi jaekaubandusäriga ning täidame oma peamist lubadust – tuua pangateenused taas klientide lähedale igas Eesti nurgas. Coop Pangal on tänaseks 15 kontorit ja 25 pangapunkti, mis asuvad erinevates Coopi kauplustes üle Eesti," ütles Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink.

Rinki sõnul avaldasid kliendiarvu kasvule esimeses kvartalis positiivset mõju ka digitaalsete pangakanalite uuendamiseks tehtud pingutused. "Meie kliendid on väga hästi vastu võtnud eelmisel aastal uuele platvormile viidud interneti- ja mobiilipanga, aga ka elektroonilise konto avamise võimaluse, mille abil saab Coop Panga kliendiks tulla interneti vahendusel 24 tundi ööpäevas," märkis ta.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mis kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga enamusosanikul, 19 ühistust koosneval Coop Eestil on 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Coop Pank loodi senise AS Eesti Krediidipanga põhjal. Alates möödunud aasta oktoobrist on panga uus ametlik ärinimi Coop Pank AS.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes