22.05.2018 Teisipäev

Büroo: transiidisektori madalseisu tõttu on tolliladude täitumus madal

Kinnisvarabüroo 1Partner Kommertskinnisvara juhataja Kirill Viguli sõnul on transiidisektori pikaajalise languse tõttu tolliladude täitumus madal ning seetõttu on osad laopinnad üle aastate soodsalt rendiks või müügiks saadaval.

Viguli sõnul on madalseisus eriti Vene transiit ja palju selleks tarbeks ehitatud laopindasid on pooltühjad. "Seetõttu on praegu paljud moodsad laopinnad odavalt rendiks või müügiks saadaval. Näiteks Muuga sadamas, kuhu viib ka raudtee," ütles Vigul pressiteate vahendusel.

"See on soodne võimalus sellistele logistikaga tegelevatele ettevõtetele, mille äri läheb hästi. Mitmed sektorid on heas seisus, näiteks puitmajade tootmine ja eksport Põhjamaadesse, ka metallitööstustel paistab edukalt minevat," märkis Vigul. "Samuti läheb hästi suurtel jaekaubandusettevõtetel, mis pigem ehitavad oma laopinnad ise valmis. Seetõttu kasvab laopindade vakants laiemalt ning hinnad korrigeeritakse pigem alla."

1Partner Kommertskinnisvara juhataja sõnul on Tallinnas ja selle lähiümbruses korraliku laopinna üürihind 3,8-4,5 eurot ruutmeeter, millele lisanduvad kulud. Vanade ladude hind jääb kahe ja kolme euro vahemikku ruutmeetrist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes