22.09.2010 Kolmapäev

Aruande esitamata jätnud firmade soovitakse krediidiliini sulgeda

Muudatus puudutas siiani hea krediidihinnanguga ettevõtteid, kes ei ole seni esitanud 2009. aasta majandusaruannet ning seetõttu on nende krediidirisk muutunud määramatuks, teatas Krediidiinfo. Reitingu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuut kuud.

Krediidiinfo määrab reitingu ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete hinnangu koondhindena. Krediidilimiit on ettevõttele antava soovitusliku krediidi piirmäär ja leitakse müügitulu ning omakapitali alusel.

Eesti ettevõtete väärtuse hindamine on aktiviseerunud just välisklientide poolt - hinnanguid on tellitud tänavu kolm korda rohkem kui eelmisel aastal ning 70 protsenti tellijatest moodustavad väliskliendid.

Krediidiinfo hinnangud on näidanud, et ettevõtte põhitegevuse väärtus kujuneb tihti suuremaks kui osatakse arvata. Siiski võib öelda, et ettevõtete rahavoogude genereerimise võime ja omanike õigustatud ootuste vahel on sageli üsna suured käärid, seisab teates.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!