02.12.2010 Neljapäev

83% firmadest esitasid kahes vääringus hindu õigesti

Rikkumistega ettevõtteid avastasid tarbijakaitsjad 94 ehk 17% kontrollitutest. Eurohind puudus täielikult kuues ning osaliselt 33 ettevõttes. Vale kursiga olid hinnad arvutatud 13 juhul ning kõige enam rikkumisi oli seotud valesti ümardamisega – 56 korral.

Eelmainitud kontrollimiste arv sisaldas 67 järelkontrolli, mille käigus tuvastati, et korda polnud eurohindasid teinud kolm ettevõtet. Rikkumiste kohta tehti 33 trahviotsust kogusummas 13.260 krooni

Kogu perioodi jooksul on amet kontrollinud 3777 ettevõtet. Üldise rikkumiste vähenemise arvu taustal on kõige suurem probleem ümardamisreeglitest mitte kinni pidamine. Teisel kohal on eurohindade osaline puudumine,  kolmandal vale kursi kasutamine ning neljandal kohal eurohinna täielik puudumine. Reeglina käituvad korrektselt suuremad kaubandus- ning teenindusettevõtted, väiksemates esineb puudusi sagedamini. Alates 1. juulist on tarbijakaitsemet määranud kahes vääringus hindade valesti esitamise eest trahve 169.330 krooni ulatuses.

Tarbijakaitseameti peadirektori Andres Sooniste sõnul on alates juulikuust kahes vääringus hindade esitamise nõuete mittetäitmise osakaal jõudsalt vähenenud.

"Ümardamisreeglite eiramine võib näida vähetähtis  kuid  ei tohi unustada fakti, et ühe kroonisendi väärtus on väiksem kui ühe eurosendi oma ning vaid paari euro lisamine hinnale tähendab  märkimisväärset hinnatõusu," märkis ta.

Tarbijakaitseamet jätkab eurohindade kontrolli kindlasti ka krooni viimastel kuudel, paralleelkäibe ajal ning kogu järgmise aasta esimese poolaasta, mil eurohindade kõrval peab olema avaldatud ka kroonihind.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference