16.07.2013 Teisipäev

Töövõimetusleht muutub elektrooniliseks

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Töövõimetusleht muutub elektrooniliseksSotsiaalminister allkirjastas ravikindlustuse seaduse ning töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega muudetakse töövõimetuslehe väljakirjutamine ning selle tööandjale ja Haigekassale esitamine elektrooniliseks.

Sotsiaalminister allkirjastas ravikindlustuse seaduse ning töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega muudetakse töövõimetuslehe väljakirjutamine ning selle tööandjale ja Haigekassale esitamine elektrooniliseks.

Taavi Rõivase sõnul kiirendab elektrooniline töövõimetusleht inimesele töövõimetushüvitiste laekumist. "Lisaks vähendab elektrooniline töövõimetusleht arstidel ja ämmaemandatel töövõimetuslehtede paberil väljakirjutamisega seotud kulusid, võimaldab tööandjatel vabaneda paberil töövõimetuslehtede Haigekassale esitamise kohustusest ning vähendada seeläbi andmete esitamisel posti- ja ajakulu," ütles minister.

Tänu muudatustele suureneb ka töövõimetuslehtede väljakirjutamise ja Haigekassale esitamise süsteemi läbipaistvus ja esitatavate andmete kvaliteet. Elektroonilise töövõimetuslehe rakendamine kaotab töövõimetuslehe võltsimise võimaluse, sest andmeid saavad Haigekassale esitada vaid selleks volitatud isikud.

Töövõimetuslehe võib edaspidi välja kirjutada paberil vaid juhul, kui objektiivsetel põhjustel ei ole võimalik andmeid elektrooniliselt Haigekassa ravikindlustuse andmekogusse edastada.

Eelnõu esitatakse eelnõude infosüsteemi EIS kaudu kooskõlastamiseks ministeeriumitele ja arvamuse avaldamiseks Eesti Haigekassale, Eesti Haiglate Liidule, Eesti Perearstide Seltsile, Eesti Arstide Liidule, Eesti Naistearstide Seltsile, Eesti Hambaarstide Liidule, Eesti Ämmaemandate Ühingule, Eesti Tööandjate Keskliidule, Eesti Patsientide Esindusühingule ja Eesti Patsientide Nõukojale.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.