14.09.2011 Kolmapäev

Õppepuhkuse hüvitamine osalise tööajaga töötajale

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kas tööandja peab hüvitama 10 päeva õppepuhkusel viibivale töötajale töötasu puudutud päevade eest, kui töötaja töötab osalise tööajaga, näiteks 2,5 tundi päevas?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Kaia Taal:

Täiskasvanute koolituse seadus (edaspidi TäkS) rakendub töötajatele erisusteta kokkulepitud tööajast. Selgitan, et TäkS § 8 lõige 2 sätestab, et koolitusel osalemiseks antakse töötajale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. TäkS § 8 lõige 3 sätestab, et tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest. TäkS § 8 lõike 4 kohaselt antakse tasemekoolituse lõpetamiseks täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes