Teisipäev, 24 September 2013 13:09

Kuidas deklareerida kauba eksporti?

Praegusel ajal tegeletakse kõigega, mis tulu toob. Ettevõte ostis selle eesmärgiga mõned kasutatud eriotstarbelised autod (ei ole sõiduautod) ja tegeleb nende edasimüügiga. Välisriigi ettevõtjast ostja ei kuulu EL riikide hulka. Meie koostame talle müügiarve ilma käibemaksuta, kuigi oleme Eestis käibemaksukohuslased. Arvele lisame viite, et käibemaks on null, vastavalt KMS § 15 lg 4 p 9 ja deklareerime KMD ridadel 3 ja 3.2. Kas nii on korrektne? Kas peale müügiarve peab meie käsutuses olema veel mõni dokument? Oleme aru saanud, et autode ostja ei vii neid autosid koheselt Eestist minema, vaid paigutab parklasse, sooviga hiljem autot Eestist oma riiki toimetada. Pealegi me ei tea, kas ta ostab need autot hilisemaks kasutamiseks või müüb oma riigis hoopis vanarauaks.

Vastab MTA spetsialist Kaia:

Meie firmale osutas seadmete remonditeenust Läti firmale. Teenus osutati 24. aprillil, olemas on ka vastav akt. Arve väljastati 2. mail. Küsimusele, millal deklareeritakse teenuste käive, vastas Läti firma, et mais. Ma tegingi nii nagu Läti firma ehk deklareerisin pöördmaksustamist maikuu KMD-l. Kas tegin õigesti?

Vastab Tanel Molok, jurist, Advokaadibüroo SORAINEN:

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255