09.01.2018 Teisipäev

Uuest aastast saab teisest sambast sõlmida mitu väljamakse lepingut

Uuest aastast kehtima hakanud kogumispensionide seaduse kohaselt muutusid oluliselt paindlikumaks pensioni teise samba väljamaksete võimalused; seaduse redaktsiooni kohaselt on teise samba väljamaksetele õigust omaval isikul lubatud sõlmida mitu väljamakselepingut korraga.

"Kui varem oli õigus mitmele pensioni väljamakselepingule ainult nendel vähestel, kellel oli pensionisambasse kogunenud vara rohkem kui 700 rahvapensioni määra ehk üle 120 000 euro ulatuses, siis nüüd seda piirangut enam ei ole. Näiteks on inimestel nüüd võimalus sõlmida pensioni väljamakselepingud mitme kindlustusandja juures või sõlmida näiteks üks leping garantiiperioodiga, teine ilma selleta," ütles SEB elu- ja pensionikindlustuse juht Indrek Holst pressiteate vahendusel.

Lisaks lubab seadus kindlustusandjatel mitte sõlmida väljamakselepingut, kui sissemakse jääb alla 50 rahvapensioni määra ehk 8797 eurot, sest alla kõnealuse määra tehtud sissemaksed võimaldaksid võrdlemisi väikeseid pensionimakseid. Samuti saab isik lepingu sõlmimisel ise valida, milliste pensionifondide osakud ja kui suures osakaalus iga väljamakselepingu alusel soovitakse lunastada.

"Sooviga muuta teise samba väljamaksete lahendus klientidele veelgi paindlikumaks, täiendasime garantiiperioodi jooksul soodustatud isikule tehtavate väljamaksete võimalust. Nüüd on kliendi valitud soodustatud isikul võimalik saada ka ühekordne väljamakse kogu garantiiperioodi eest. Alanud aastal kuuleme kindlasti veel positiivsetest muutustest pensioni väljamaksete asjus, näiteks annuiteedi sidumisvõimalusest investeerimisriskiga, mida on paljud kliendid oodanud," lisas Holst.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!