29.04.2015 Kolmapäev

Turvavööta ei tohi enam last autos sõidutada

Alates 1. maist ei tohi enam last sõidutada sõidukis, millel puuduvad turvavööd.
Alates 1. maist ei tohi enam last sõidutada sõidukis, millel puuduvad turvavööd. Reuters

Alates 1. maist muutuva liiklusseaduse järgi ei tohi enam last sõidutada sõidukis, millel puuduvad turvavööd.

Kehtiva liiklusseaduse kohaselt tohib sõiduauto esiistmel last sõidutada ainult siis, kui ta on turvavarustuse, näiteks turvavöö või turvatooli abil nõuetekohaselt kinnitatud. Alates 1. maist ei tohi alla kolme aastast last sõidutada nii sõiduauto kui ka veoauto istmel, millel puudub turvavöö. Seega peavad alla kolme aastase lapsed olema sõiduautos ja veoautos igal juhul turvavarustuse abil kinnitatud.

Jätkuvalt jääb keelatuks ka sõiduauto esiistmel igas vanuses laste vedu, kui istmel puudub turvavöö. Veoauto esiistmel, millel puudub turvavöö, tohib last sõidutada üksnes juhul, kui laps on vanem kui kolm aastat ning pikem kui 150 sentimeetrit.

Muutuvad ka laste süles sõidutamise nõuded. Kehtiv liiklusseadus lubab veoautos ja bussis sõidutada süles kuni 12-aastast last tingimusel, et kõik sõidukis olevad istekohad on hõivatud. Muudatusega ei tohi edaspidi veoautos last süles sõidutada, seda analoogselt sõiduautole.

Busside puhul on loobutud tingimusest, et kõik istekohad peavad olema hõivatud, kuid senise 12-aastase lapse asemel võib edaspidi bussis sõidutada süles üksnes alla kolme aastast last. Seda tingimusel, et last süles hoidev sõitja on turvavööga kinnitatud.

Erandina on jätkuvalt lubatud süles sõidutada kuni seitsmeaastast last ning seda juhul, kui täiskasvanu turvavöö ei ole kinnitatud, seda näiteks linnaliini bussis.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes