17.11.2016 Neljapäev

Sotsiaalmaksu määra puudutav eelnõu läbis esimese lugemise

Riigikogus läbis neljapäeval esimese lugemise eelnõu, mis tühistab sotsiaalmaksu määra vähendamise 2017. ja 2018. aastal ning säilitab maksumäära senisel 33% tasemel.

Keskerakonna fraktsiooni esitatud eelnõu tutvustanud fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et seaduseelnõu eesmärk on säilitada praegune olukord, kui sotsiaalmaksu määr on 33%. Ta lisas, et määra langetamine vähendaks sotsiaalmaksu laekumist 2017. aastal 33,8 miljonit eurot, 2018. aastal 86 miljonit eurot ja 2019. aastal 91 miljonit eurot, teatas riigikogu pressiteenistus.

Parlamendi rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer tutvustas eelnõu arutelu käiku komisjonis ja tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. 25 poolt- ja 67 vastuhäälega ei leidnud ettepanek toetust.
Eelnõu muudatusettepanekute tähtaeg on 1. detsember.

Sotsiaalmaksu määra langetamisest loobumist on kritiseerinud Reformierakond, kaubandus-tööstuskoda ja tööandjate keskliit. Õiguskantsleri hinnangul ei tohiks valitsus sotsiaalmaksu määra langetamisest järgmise aasta algusest piisavate põhjendusteta loobuda ja peaks jätma selliste otsuste rakendamiseks vähemalt pool aastat aega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!