26.09.2017 Teisipäev

Eesti Perearstide Selts: apteegiomanikud võiksid olla proviisorid

Eesti Perearstide Seltsi hinnangul võiksid apteegiomanikud olla proviisorid, nagu näeb ette kehtiv seadus alates 2020. aasta aprillist.

"Proviisorid on praegu apteegikettide survel muutunud pigem müüjateks ning ei arvestata proviisorite kui ravimispetsialistide asjatundlikkust," ütles Eesti Perearstide Seltsi esindaja ja Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda pressiteate vahendusel.

"Perearstid toetavad proviisoreid kui esmatasandi töötajaid, kes on perearstidele head partnerid ning saavad patsiente toetada parema ravimsoostumuse saavutamisel," lisas Kalda.

Riigikogu sotsiaalkomisjonis arutatakse sel nädalal ettevalmistusi ravimiseaduse muudatuste rakendamiseks, mis puudutavad apteekide omandipiiranguid.

2014. aastal jõustunud ravimiseaduse muudatus kehtestab vertikaalse integratsiooni keelu, mis tähendab, et apteegi omanikuks ei või olla ravimite hulgimüügiettevõte ega tema mõjuvõimu all olev ettevõte. Praegused apteekide omanikud peavad võõrandama 220 apteeki hiljemalt 1. aprilliks 2020, kui lõpeb seadusega ette nähtud üleminekuperiood. Lisaks sätestab seadus ka apteekide omandipiirangu, mis jõustus 20. märtsil 2015. aastal ja mille järgi võib apteegi enamusosanik olla ainult proviisor, kes tohib omada kuni nelja apteeki.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes