31.03.2016 Neljapäev

Eelnõu kehtestab e-sigarettidele uued nõuded

Valitsus kiitis heaks tubakaseaduse muutmise eelnõu, mis kehtestab e-sigarettidele uued nõuded.

Elektroonilise sigareti pakendi kuju ja märgistus ei tohi sarnaneda toidukauba või kosmeetikatootega
Elektroonilise sigareti pakendi kuju ja märgistus ei tohi sarnaneda toidukauba või kosmeetikatootega Foto: Reuters

Tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõuga täiendatakse tubakaseadust elektroonilise sigareti ja elektroonilise sigareti nikotiini sisaldava täitevedeliku turustamise nõuetega, teatas valitsuse pressiteenistus.

Elektrooniline sigaret ja selle täitepakend peab olema lapse-, võltsimis-, purunemiskindel ning varustatud mehhanismiga, mis hoiab ära lekkimise. Elektrooniline sigaret ei tohi sisaldada nikotiini rohkem kui 20 mg/ml ja peab sisaldama nikotiiniannuseid ühtlaselt. Nikotiini sisaldav vedelik ei tohi sisaldada lisaaineid nagu vitamiinid või ained mis loovad mulje, et toode on tervisele kasulik või ohutu.

Sarnaselt tubakatoodetele kehtestatud nõuetega ei tohi ka elektroonilise sigareti pakendi kuju ja märgistus sarnaneda toidukauba või kosmeetikatootega.

Pakendi märgistus ei tohi sisaldada toote reklaami või selle tarbimist soodustavat infot või jätta muljet, et toode on vähem kahjulik kui teised tooted. Eeltäidetud nikotiini sisaldava elektroonilise sigareti ja selle täitepakendi peale tuleb kanda terviseohu hoiatus: «See toode sisaldab nikotiini, mis on kergesti sõltuvust tekitav aine».

Samuti lisandub eelnõu järgi elektroonilisi sigarette või nende täitepakendeid Eestis tootvale või neid Eestisse võõrandamiseks toovale ettevõtjale enne toote turustamist pädeva asutuse teavitamise ja iga-aastase aruandluse kohustus. Pädevaks asutuseks on nii elektrooniliste sigarettide kui ka tubakatoodete puhul terviseamet.

Eelnõu kehtestab tubakatoodete ja tubakatootega seonduvate toodete piiriülese kaugmüügi keelu. Selle järgi on keelatud teiste liikmesriikide ja kolmandate riikide ettevõtjatel tubakatooteid ja tubakatootega seonduvaid tooteid kaugmüügi teel Eesti tarbijale müüa. Piiriüleseks kaugmüügiks ei loeta seda, kui tarbija tellib kaupa teisest liikmesriigist või kolmandast riigist ning läheb ise sellele järele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference