22.03.2017 Kolmapäev

Värske veebiajakiri Pluss harutab sõidujagamise umbsõlme

Sõidujagamine on viimasel aastal-paaril tänu nutiseadmetele nii populaarseks muutunud, et klassikalised taksofirmad ajavad ennast tagajalgadele. Eks neid võib muidugi mõista, kui odavam ja mugavam teenus turule tuleb. Ent, kas sõidujagamine on taksoteenus või veebirakendus?  Sellele küsimusele ei olegi hetkel veel selget vastust. Ärijurist Valentin Feklistov arutlebki värskes Plussi numbris sellel teemal uue seaduseelnõu valguses, mis peaks praeguse õigusvaakumi ära kaotama.

Veebiajakiri Pluss 2.
Veebiajakiri Pluss 2. Foto: rup.ee

Teine väga huvitav teema värskes Plussis räägib vastutustundlikust ettevõtlusest. Kas tegemist on pelgalt arutu rahapõletamisega? Advokaadibüroo LMP juhtivpartner Keijo Lindeberg vaidleb sellele väitele vastu ning selgitab, kuidas vastutustundlikkus võib hoopis muuta ettevõtte populaarsemaks, mainekamaks ning läbi selle kasumlikumaks.

Kõiki kaubanduse alal tegutsevaid ettevõtjaid aitab vandeaudiitor Maire Otsus-Carpenteri artikkel kauba rikkumisest – kuidas seda ikka raamatupidamises õige on kajastada? Kes kaupmeestest poleks sellega kimpus olnud? Nüüd saab konkreetse näite varal see valupunkt hulga selgemaks.

Aga, mis saab, kui rentnik ütleb enne välja kolimist, et tegi teie pinnal remonti ja nõuab selle hüvitamist? Värskest Plussist saab lugeda, milline on riigikohtu seisukoht. Peale selle oleme välja valinud veel seitse huvitavat riigikohtu lahendit, mis on ettevõtjale kompassiks keerulisel õigusmaastikul orienteerumisel.

Uudised, huvitavad kohtulahendid, uuemate seaduste kokkuvõtted ning meie tellijate küsimused ja asjatundjate vastused neile – kõik ühe hiirekliki kaugusel!

Värsket Plussi saab lugeda siit.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes