17.12.2013 Teisipäev

EBS hakkab koolitama ACCA arvestuseksperte

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Estonian Business School (EBS) alustab esimese haridusasutusena Eestis majandusarvestuse alase hariduse andmist rahvusvahelise kvalifikatsioonisüsteemi ACCA alusel.

EBS hakkab koolitama sertifitseeritud arvestuseksperte
EBS hakkab koolitama sertifitseeritud arvestuseksperte Foto: PM

Tegemist on pilootprojektiga, mida viiakse läbi koostöös Eesti Audiitorkogu ja Majandusarvestuse Õpetajate Koguga.

EBS-i rektor professor Arno Almanni sõnul sõlmis EBS möödunud nädalal koostöökokkuleppe Eesti Audiitorkoguga, mille eesmärkideks on muuhulgas arendada majandusarvestuse alast teadustööd ning rahvusvaheliste arvestusekspertide kutsealast ettevalmistust ACCA kvalifikatsioonisüsteemi alusel.

„Koostöös audiitorkoguga töötame välja vajalikud õppeained ning kohandame need vastavalt ACCA nõuetele, mis tähendab, et juba 2014. aastal EBS-i sisseastujatel on võimalik alustada rahvusvahelise majandusarvestuse eksperdi sertifikaadi omandamist,“ sõnas Almann.

EBS-i majandusarvestuse õppejõu ja Majandusarvestuse Õpetajate Kogu (MÕK) juhatuse liikme Ülle Pärli hinnangul on nii Eesti Audiitorkogu kui ka MÕK-i ühiseks eesmärgiks ACCA kvalifikatsioonisüsteemi juurutamine Eestis majandusarvestust õpetavates haridusasutustes.

„Hetkel puudub Eestis ühtne süsteem, mille abil hinnata majandusarvestuse õpetamise kvaliteeti ja spetsialistide taset. Meie eesmärgiks on tagada ühtlane, laiapõhjaline ning rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline finantsharidus Eestis. ACCA sertifikaat annab selle omandanutele kindluse, et nende finantsharidus on rahvusvaheliselt aktsepteeritud ning konkurentsivõimeline. EBS on esimene ülikool Eestis, kes ACCA kvalifikatsioonisüsteemi alustel arvestusekspertidele haridust andma hakkab,“ selgitas Pärl.

"Audiitorkogu toetab rahvusvahelisele kogemusele tuginevat kutsekvalifikatsioonisüsteemi igakülgset arendamist arvestusspetsialiste koolitavates Eesti kutse- ja kõrgkoolides, et tagada Eesti arvestusspetsialistide töö kvaliteet ja konkurentsivõimelisus ka rahvusvahelisel turul,“ rääkis Eesti Audiitorkogu esindaja Kaido Vetevoog.

1988. aastal asutatud Tallinnas ja Helsingis tegutsev Estonian Business School on vanim äriharidust pakkuv hariduskontsern Baltimaades.  1999. aastal loodud audiitorkogu on avalik-õiguslik Eesti audiitorite kutseühendus audiitorite kutsetegevuse korraldamiseks ja audiitorite õiguste kaitsmiseks. 2012. aastal loodud Majandusarvestuse Õpetajate Kogu eesmärk on majandusarvestuse alase hariduse ja arvestusekspertide erialase pädevuse tõstmine.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.