26.12.2010 Pühapäev

Sihtasutuste auditikohustus leeveneb Esile tõstetud

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Sihtasutuste auditikohustus leevenebRiigikogu muutis "Sihtasutuste seadust" nii, et käibe ja varata sihtasutused ei pea juba tänavust aastaaruannet enam auditeerima.


Lisandus aga selline kohustus nagu "raamatupidamise aruande ülevaatus" neile sihtasutustele, kelle tulud aruandeaastal või varade maht bilansipäeval ületavad 15 000 eurot. Ülevaatuse hind peaks olema umbes poole väiksem auditi omast.

Muudatus ei puuduta neid sihtasutusi, kel tuleneb auditikohustus seadusest, põhikirjast või nõukogu otsusest. Seega kel on näiteks vanast ajast auditikohustus oma põhikirjas sees, aga saab ja tahab nüüd auditikulust loobuda, peab paraku oma põhikirja muutma.

Samuti jääb audit kohustuslikuks riigi, avaõiguslike, KOVide või riigi osalusega äriühingute ning testamendi alusel asutatud sihtasutustele ja muidugi neile, kelle näitajad ületavad "Audiitortegevuse seaduse" § 91 lõigetes 1 ja 2 toodud tulu, varade või töötajate arvu tingimusi.

Tegu on EMSLi enam kui aastataguse ettepanekuga, mille lahendamise eest seisis Riigikogus Erik Salumäe (REF). Muudatuse poolt hääletas 9. detsembril kolmandal lugemisel 83 Riigikogu liiget, erapooletuid ja vastu ei olnud, president kuulutas seaduse välja 10. detsembril.

ngo.ee

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes