05.12.2019 Neljapäev

Ukraina kodaniku tööle võtmine

Kas saab Ukraina kodaniku tööle võtta poole kohaga ja kas siis tal kehtib ravikindlustus Eestis?
Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP
Kristina Viznovitš, advokaat, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Jah, juhul, kui välismaalasel on õigus Eestis viibida ja töötada, siis on lubatud välismaalane võtta tööle sellise koormusega nagu pooled kokku lepivad. See tähendab, et välismaalane võib Eestis töötada nii täiskoormusega, poole kohaga, kolmveerand kohaga jne.

Ravikindlustus on isikul, kes on Eesti alaline elanik, tähtajalise elamisloa või elamisõiguse alusel Eestis elav isik, ajutise viibimisalusega Eestis seaduslikult viibiv ja töötav isik, kelle eest sotsiaalmaksu maksja on kohustatud maksma sotsiaalmaksu või kes iseenda eest maksab sotsiaalmaksu seadusega sätestatud korras.

Seega tuleb esmalt kindlaks teha, kas Ukraina kodanikul on õigus Eestis viibida ja töötada ning kas tal on olemas Eesti isikukood.

Kui see on kindlaks tehtud ja selline õigus on isikul olemas, tuleb vaadata, kas tema pealt makstakse piisavas ulatuse sotsiaalmaksu.

...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!