13.04.2021 Teisipäev

Ühisrahastuse tulevik

Kunagi tähendas sõna ühisrahastus (inglise keeles crowdfunding) midagi halba – ettevõtmist, millega üritatakse teilt tõenäoliselt raha röövida. Samamoodi oli algul ka krüptorahaga ja nn ICO-ga (inglise keeles Initial Coin Offering – esmane krüptožetoonide pakkumine).

Valentin Feklistov, juhtivpartner, LEGALIDEA Law Office
Valentin Feklistov, juhtivpartner, LEGALIDEA Law Office Foto: erakogu

Igasuguse ärimudeli, mis oli seotud nende rahaliste vahendite kaasamisega, hävitasid pangad ja nende rahvusvahelised partnerid eos. Need ajad on juba möödas ning ühisrahastus ja ICO on muutunud täiendavateks võimalusteks, mis pakuvad ettevõtetele ja eraisikutele head alternatiivi oma äriideede ellu viimiseks. Ja kui praegu on selliste ärimudelite kaudu finantseerimine Eestis endiselt juriidiliselt "hallis" tsoonis (välja arvatud eraisikutele laenuandmise vahendamisega tegelevad platvormid, mis vajavad finantsinspektsiooni luba), siis tulevikus see muutub ja meie riik valmistab juba ette seaduseelnõu, millest saab ühisrahastuse ja krüptovaluutaga seotud tegevuse ühtne...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes