TRK 1140x140 ee gif
12.06.2019 Kolmapäev

Tööajaarvestus palava ilmaga

Tanel Melk, jurist, Advokaadibüroo LMP
Tanel Melk, jurist, Advokaadibüroo LMP
Kui töötajad saavad tunnitöötasu ja tööandja on andnud võimaluse neile, kes soovivad, võtta kuumaga päeva vabaks, kas siis selle arvelt võib vähendada kuu normtunde ja kuidas see päev tööaja arvestuses märkida? Palgata puhkus? Sama küsimus ka juhul, kui töötaja võtab paar vaba päeva kokkuleppel tööandjaga lisaks? Kas vähendan normtunde ja märgin tööaja arvestusse palgata puhkuse?

Vastab Tanel Melk, jurist, Advokaadibüroo LMP:

Tegemist võiks olla poolte kokkuleppel antava tasustamata puhkusega ja nii võib seda ka märkida. Kuna töölepingu seaduse (edaspidi – TLS) § 19 punkti 1 järgi on töötajal õigus keelduda töö tegemisest puhkuse kasutamisel, oleks õiglane töötaja normtunde  vähendada, sest neid ei ole töötajal kohustust järgi teha.

Kui töötaja võtab paar vaba päeva lisaks aga TLS-i §-s 38 sätestatud põhjusel, pole tegu tasustama- ta puhkusega ning tööandjal lasub kohustus

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Vormista tellimus!

Raamatupidamisuudiste tellimus sisaldab:

  • Reklaamivaba paberajakirja
  • Ligipääsu "Meistri eri" artiklitele
  • E-arvete koostajat
  • Elektroonilisel kujul trükiajakirja
  • E-konsultatsioone
  • Blankette ja dokumentide näidiseid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes