28.03.2022 Esmaspäev

Sõbra raha krüptosse investeerimine võib tuua karistuse

Krüptosse investeerimise korral on tavaline, et mõni sõber, tuttav või keegi muu palub tema raha inimesel krüptosse investeerida ning tasuks saab too teatud osa tema kasumist. Vastav pakkumine võib olla igati kutsuv, eriti kui varasemad investeeringud krüptosse on õnnestunud, siis kõlab ju mõistlikult, et suurema rahaga saab suuremat kasumit.

Karl Järvelaid, jurist, Mast Õigusbüroo
Karl Järvelaid, jurist, Mast Õigusbüroo Foto: erakogu

Sõltumata isiklikust investeerimisedust ei tohiks sõpradele või muudele isikutele vastavat teenust pakkuda. Nimelt on praktikast mitmeid näiteid, kui üks sõber on teisele andnud suure summa raha krüptosse investeerimiseks, kuna teine sõber on varasemalt seda edukalt teinud. Hiljem tegi krüptosse investeeriv sõber üksikud valed otsused ning jäi mõlema rahast ilma. Tagajärjeks on raha laenanud sõbra viha, mis väljendus nii lõppenud sõpruses kui ka ametiasutustele sõbra tegevusest kaebamisega ning ka muidugi kohtuvaidlusega, et raha tagasi saada.

Krüptosse investeerijad ei tea tihti, et teenusena...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!