22.04.2021 Neljapäev

Rahavoogude juhtimine kriisitingimustes

Mida keerulisem on aeg, seda hoolikalt peame oma tegevuse läbi mõtlema. See kehtib ka ettevõtte rahavoogude juhtimise kohta.

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Enam kui aasta kestnud koroonakriis on kõigutanud ka meie arusaamu rahavoogude juhtimisest. Kui tavaolukorras loetakse tähtsamaks pikaajalist finantsplaneerimist ja lühiajaline rahavoogude juhtimine on pigem selle detailne lahtikirjutus lähiperioodiks, siis kriisisituatsioonis, kus pikaajalisi plaane ei ole võimalik teha, on järjest olulisem lühiajaline rahavoogude juhtimine.

Rahavoogude juhtimise üldpõhimõtted

Pikaajaline finantsplaan koostatakse tavaliselt aastate lõikes 3-5 aastaks finantsaruannete vormis (bilanss, kasumiaruanne ja rahavoogude aruanne). Finantsplaani võtmeelement on rahavoogude aruanne, kasumiaruande ja bilansi näitajad on rahavoogude prognoosi aluseks.  Finantsaruannete vormis koostatud finantsplaani eelis on see, et tegelikke tulemusi on plaanituga lihtne võrrelda.

Lühiajaline finantsplaan e...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes