04.08.2020 Teisipäev

Patsienditestament – tuntust koguv nähtus

Viimastel nädalatel on taas arutelu all olnud niinimetatud patsienditestament, patsiendi õigused tervishoiuteenuste osutamisel ja eelkõige nendest loobumisel. Teema on mitmetahuline ja hõlmab lisaks juriidilistele aspektidele kategooriaid, nagu patsiendi autonoomia ja inimväärikus ning arsti professionaalne eetika.

Margit Lahevee, partner ja vandeadvokaat, bnt Advokaadibüroo
Margit Lahevee, partner ja vandeadvokaat, bnt Advokaadibüroo Foto: erakogu

Mõistagi puudutab valdkond ka inimeste tõekspidamisi (religioosseid, emotsionaalseid jne) seoses otsustamistega dilemma - elu või surm - korral. Samuti ei saa kõrvale jätta kaasnevaid sotsiaalseid küsimusi ning lõpuks ka tehnilisi ja praktilisi aspekte, mida sellise „tahteavalduse“ rakendamine kaasa toob.

Arsti ja patsiendi suhte olulisemaid põhimõtteid

Napp formaat ja mõnevõrra praktilisemat käsitlust eeldav kontekst ei võimalda laskumist pikemasse teoreetilis-filosoofilisse diskussiooni, mistõttu kordaksin siinkohal lühidalt üle peamised põhimõtted, mis teemat puudutavad. Ühtlasi käsitlen põgusalt võimalust koostada...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!