20.01.2020 Esmaspäev

Pankrotihalduri määramine peab ka näima aus

Eelmisel aastal sai meedias rohkesti tähelepanu kriminaalasi, kus pankrotihaldurit kahtlustatakse kohtunikule altkäemaksu andmises. Sõltumata sellest, kuidas lõpeb konkreetne kriminaalasi, tasub põhjalikumalt analüüsida, kas praegune pankrotihalduri määramise mudel on mõistlik või vajab kehtiv mudel muutmist.
Dina Tanaga, jurist ja Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Lindeberg
Dina Tanaga, jurist ja Keijo Lindeberg, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Lindeberg Foto: erakogu

Kokkuvõtlikult käib pankrotihalduri määramine selliselt, et kui kohtusse esitatakse pankrotiavaldus, siis määrab kohtunik ajutise pankrotihalduri, kelle ülesanne on analüüsida, kas isik või äriühing on pankrotis või mitte. Kui tegemist on pankrotiolukorraga, siis jätkub pankrotimenetlus või kui võlgnikul pole menetlusse läbiviimiseks piisavalt vara, siis pankrotimenetlus raugeb ehk lõpeb.

Pankrotimenetluste puhul on oluline teada järgmist:

  • Kui pankrot raugeb, siis saab ajutine pankrotihaldur vaid sümboolse tasu. Enamik pankrotimenetlusi lõpebki raugemisega, mistõttu nendega tegelemine ei ole pankrotihaldurite jaoks eriti...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!