15.09.2021 Kolmapäev

Pakkumuse esitamine riigihankes: meelespea

Riigihankes osalemine võib tunduda keeruline, sest arvestada tuleb justkui väga paljude erinevate tingimuste ja regulatsioonidega, et tagada see, et esitatud pakkumus vastaks hanke tingimustele.

Kardo Karon, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG
Kardo Karon, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Lisaks on iga hanke puhul omad eritingimused, millega tuleb arvestada konkreetse hanke tähenduses, kuid õnneks on olemas mõned lihtsad tõed, mille järgimine aitab vähendada inimlikke eksimusi ja suurendab tõenäosust, et esitatud pakkumus vastab hanke tingimustele.

Lisad ja tingimused

Esiteks, kui oled huvitatud hankes pakkumuse esitamisest, siis kontrolli esmalt alati, et oled tutvunud kõigi hankija poolt hanke juurde pandud lisade ja tingimustega. Juhul kui mõni lisa või tingimus jääb kahe silma vahele, siis võib see kaasa tuua olukorra, kus esitatud pakkumus siiski ei vasta kõigile hankija poolt esitatud tingimustele. Tutvu alati nii hanke üldandmete kui ka hanke juurde lisatud kõikide dokumentidega.

Vead ja tõendid

Lisaks kontrolli alati enne...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!