22.07.2019 Esmaspäev

Põhipuhkus: enne või pärast lapsehoolduspuhkust?

Naistöötajal on õigus põhipuhkust nõuda kas vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust. Mehel on samuti õigus nõuda, et talle antakse põhipuhkust pärast lapsehoolduspuhkuse kasutamist või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal.
Riina Vään, õigusõpetuse lektor
Riina Vään, õigusõpetuse lektor Foto: erakogu

Silmas tuleb pidada, et puhkust antakse kalendriaasta eest ja kui töötaja kasutab puhkust pärast lapsehoolduspuhkuse lõppemist, siis see aeg ei lähe selle kalendriaasta hulka, mille eest puhkust arvestatakse, küll aga läheb rasedus- ja sünnituspuhkuse aeg.

Näide 1

Töötaja läheb lapsehoolduspuhkusele 1. augustil, siis sellel kalendriaastal on ta puhkust välja teeninud 7 kuu eest ja tal on õigus minna puhkusele pärast rasedus- ja sünnituspuhkuse lõppu.

Kui töötaja ei kasuta siis puhkust ja näiteks lõpetab oma lapsehoolduspuhkuse järgmise aasta mais ning soovib juunis puhata, siis on ta ikka puhkuse välja teeninud 7 kuu eest. Loomulikult võib ta kasutada...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!