01.07.2021 Neljapäev

Muudatused käibemaksureeglites

Käibemaksuseadusel on tänavu hõivatud aasta. Seaduses on mitu täiendust ja muudatust, millest osa jõustus jaanuaris ja osa jõustub juulis.

Medeia Džaparidze, maksujuht, advokaadibüroo NJORD
Medeia Džaparidze, maksujuht, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Uuendused puudutavad eelkõige lõpptarbijale piiriüleselt osutatavate teenuste, kaupade kaugmüügi ja e-kaubanduse käibemaksukohustusi, nii et e-poodide pidajad – alljärgnev ülevaade on mõeldud ennekõike teile.

MOSS erikorda laiendatakse

Esmalt tuleb märkida muudatust, millega laiendatakse teiste liikmesriikide mittemaksukohustuslastele osutatavate digiteenuste käibemaksuga maksustamise erikorda (ingl  mini one stop shop ehk MOSS erikord) ka teistele teenustele.

2019. aastal tutvustati ettevõtjate elu lihtsustamiseks „ühe akna“ korda, mis lubas telekommunikatsiooni-, ringhäälingu- ja elektrooniliste – ehk digiteenuste pakkujatele -, kelle teenuste tekkimise kohaks oli teenuse saaja asukoht, maksta käibemaksu ainult ühes kohas. Teisisõnu, selle asemel, et digiteenuste osutamisel eraisikutele...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!