19.11.2020 Neljapäev

Majutusteenus ja käibemaks

Selle üle otsustamisel, kas tegemist on eluruumi üürile andmisega (vastavalt käibemaksuseadusele käibemaksuvaba) või majutusteenuse osutamisega (vastavalt käibemaksuseadusele 9% käibemaksuga), vaadatakse alati teenuse tegelikku majanduslikku sisu. 

Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Foto: erakogu

Majutuse mõiste käibemaksuseaduses on kitsam kui majutusteenuse mõiste turismiseaduses ning katab peamiselt vaid ööbimisvõimaluse pakkumist. Mida siiski tuleb silmas pidada – majutusteenusega on tegemist ikkagi ainult siis, kui lisaks ruumide elamiseks kasutada andmisele osutatakse kliendile ka selliseid teenuseid, mida tavaliselt osutavad majutusasutused (ja rendileandja töötajatel on õigus nende teenuste osutamiseks ruumidesse siseneda – näiteks koristamine, voodipesu vahetus jne) ja nende teenuste maksumus on arvatud rendihinna sisse. Samuti tuleb arvestada turismiseaduse § 17 lõikes 3 toodud loeteluga, mille kohaselt ei loeta majutusteenuseks (ja seega ka ei saa maksustada 9%...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes