30.03.2021 Teisipäev

Kuidas võtta vastu uut töötajat

Üha enam organisatsioone paneb aina rohkem rõhku värbamise kvaliteedile. Otsitakse talente, kelle tugevusi ja ekspertteadmisi organisatsiooni edukaks käekäiguks ära kasutada. Oluline on leida inimene, kes oma omadustelt organisatsiooni sobib. Millist rolli ta seal kandma hakkab, selgub sageli alles põhjalike intervjuude ja koostöövestluste käigus. Aga isegi kui värvatakse töötajat kindlale ametipostile, on tihti olulisem pigem isikuomaduste sobivus meeskonna ja ettevõtte väärtustega kui konkreetsed ja õpitavad oskused.

Ave-Gail Kaskla-Kuprys, töö- ja organisatsioonipsühholoog
Ave-Gail Kaskla-Kuprys, töö- ja organisatsioonipsühholoog Foto: erakogu

Kolleegidel pole aega ega tahtmist

Kahjuks aga jääb peale suurepärast värbamisprotsessi uus töötaja sageli ootamatult üksi. Ta varustatakse küll hunniku (tavaliselt tööohutust puudutavate) juhendmaterjalidega ja talle määratakse isegi mõni kaaskolleegist mentor või „töösõber“ (ingl.k tavaliselt kasutatakse väljendit „buddy“), aga tegelikkuses jääb see tugi üsna nõrgaks.

Üheks sagedaseks põhjuseks, miks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes