28.12.2020 Esmaspäev

Koroonavaktsineerimine kollektiivis ettevõtte raha eest - on see võimalik? Esile tõstetud

Pühapäeval algas vaktsineerimine ning arutasime oma ettevõttes, et tahaksime pakkuda kõigile töötajatele võimalust see vaktsiin saada. Oleme alati gripi vastu vaktsineerimise võimalust pakkunud ning pea kõik meie töötajad on ka vaktsineerimas käinud. Kas saaksime oma töötajatele korraldada ka koroona vastu vaktsineerimise? Ettevõte tasuks selle eest ise.

Vaktsineerimise plaani kohaselt on COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine Eestis kõigile tasuta 2021. aastal.
Vaktsineerimise plaani kohaselt on COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine Eestis kõigile tasuta 2021. aastal. Foto: pixabay

Vastab Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja:

Vaktsiinid hakkavad Eestisse saabuma järk-järgult ning hetkel pole neid veel nii palju, et kõik saaksid vaktsineeritud. Seetõttu on koostatud vaktsineerimise plaan ja riskirühmade määratlus, kes esimesena vaktsineeritakse.

COVID-19 vaktsineerimine on vabatahtlik ja 2021. aastal kõigile inimestele tasuta. Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Töösuhte ja töökeskkonna vaates kehtib aga töökeskkonna bioloogilise ohuteguri määruse nõue, et tööandja peab konsulteerima töötervishoiuarstiga töötajate vaktsineerimise vajalikkuse ja sobivuse üle ning töötajate vaktsineerimine toimub tööandja kulul. Hetkel aga koroonavaktsiini tööandjad turult soetada ei saa ning samuti pole teada, mis ajast on see võimalik. 

Vaktsineerimise plaani kohaselt on COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine Eestis kõigile tasuta 2021. aastal. Vaktsineerimine on vabatahtlik, kuid iga vaktsineerimine annab panuse viiruse leviku vähendamisse ja olukorra normaliseerumisse ning võimaldab kaitsta ka neid, kes erinevatel põhjustel end vaktsineerida ei saa. Seega soovitame töökollektiivis läbi arutada, et kui inimesi kutsutakse vaktsineerima, nad kindlasti kasutaksid seda võimalust.

COVID-19 vaktsiini ja töösuhete kohta saab lugeda Tööelu portaalist https://www.tooelu.ee/et/uudised/2552/kogu-info-siit-koroonaviirus-ja-tooelu ning siit https://www.vaktsineeri.ee/covid19

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255