03.06.2020 Kolmapäev

Kreeditarve alusel sisendkäibemaksu korrigeerimine

Kreeditarve teema oli ja on ka praegu Eestis teravamalt päevakorras alates 2019. aasta kevadest. Siis valmistas rahandusministeerium ette käibemaksuseaduse (KMS) muudatuse, millega sooviti laiendada seaduses kreeditarve tegemise aluseid olukorras, kus kauba ostja või teenuse saaja ei tasu kauba või teenuse eest.

Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young
Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young Foto: erakogu

Muudatusettepanek oli tingitud sellest, et Euroopa Liidu Kohtu (Euroopa Kohtu) praktika rõhutas, et liikmesriikide seadustes peab see võimalus olemas olema. 2019. aasta kevadel jäi see teema Eestis seisma, sest valitsus otsustas selle eelnõu ootele panna, kuna sellel oleks olnud liiga suur mõju eelarve laekumistele.

Nüüd oleme kolm kuud elanud erilistes tingimustes ja kreeditarvete teema on aktuaalsem kui kunagi varem. Kõigepealt tuletan lühidalt meelde, mis tingimustel praeguses Eesti õigusruumis kreeditarvet teha saab.

KMS § 29 lg 7 sätestab, et kui maksukohustuslane tühistab kauba või teenuse kohta esitatud arve või esitab kauba või...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!