06.03.2020 Reede

Koroonaviiruse suurimad ohvrid

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) langetas hiljuti maailmamajanduse kasvu käesoleval aastal poole protsendipunkti võrra 2,4%ni. Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) on samuti andnud mõista, et globaalne kasv tuleb tänavu aeglasem kui veel aasta algul prognoositud. Keskpangad saadavad üksteise võidu välja signaale, et nad on valmis rahapoliitiliselt majandust veelgi turgutama ning valitsused töötavad välja stiimulipakette. Koroonaviirus on löönud kõikuma kogu moodsa majanduse struktuurid ning kohati tundub, et külvanud juba rohkem paanikat kui kümnendi tagune majanduskriis.

Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank
Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank Foto: Erakogu

Täpsetele numbritele ja protsendipunktidele ei ole mõtet liiga palju tähelepanu pöörata, sest kogu teemat ümbritseb endiselt suur teadmatuse pilv. Viimaste nädalate info põhjal tundub, et algses haiguskoldes Hiinas on kõige hullemad hetked möödas ja viiruse levik on tasapisi aeglustumas. Samas tuleb järjest rohkem teateid nakatunutest üle kogu maailma ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!