05.04.2021 Esmaspäev

Koroonaaeg tekitab tööasjus hulga küsimusi

COVID-19 levikust tingituna on tekkinud mitmeid erinevaid vaidlusküsimusi ka tööõiguse valdkonnas. Käesoleva artikli eesmärk on anda praktilisi soovitusi vaidluste vältimiseks.

Aldo Vassar, vandeadvokaat, Rebeka Vider, jurist, advokaadibüroo LINDEBERG
Aldo Vassar, vandeadvokaat, Rebeka Vider, jurist, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Eneseisolatsioon

Kui suvekuudel oli reisimine võrdlemisi lihtne ning välisministeeriumi kodulehel oli riskiriikide nimekirjas tunduvalt vähem riike, siis praegu peavad paljudest Euroopa riikidest ning mujalt kodumaale naasevad töötajad jääma eneseisolatsiooni. Eneseisolatsioonis viibimise kohustus on 10 päeva ning seda on võimalik lühendada kahe negatiivse testiga. Kui Eestisse saabumisel või 72 tundi enne seda on tehtud esimene koroonatest, mille tulemus on negatiivne, siis tuleb 6 päeva olla piiratud eneseisolatsioonis. Piiratud eneseisolatsiooni ajal on muuhulgas lubatud käia tööl edasilükkamatute või vältimatult vajalike töökohustuste täitmiseks tööandja otsusel. Kuigi eelmise kevadega võrreldes on eneseisolatsiooni periood tunduvalt lühem, siis on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!