12.10.2020 Esmaspäev

Kohtud kiiremini tööle?

Harju Maakohtu esimehe kohustuste täitmise järelevalve aruanne märtsist 2020 on tekitanud olukorra, kus käesoleval hetkel on justiitsministeerium saatnud kooskõlastusringile eelnõu väljatöötamiskavatsuse, mille põhjal peaks kriminaalasjade üldmenetlused edaspidi saama kiiremad ja tõhusamad lahendused.

Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid
Terje Eipre, vandeadvokaat, advokaadibüroo Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Aruandes leiti, et tarvis oleks kaaluda seaduse muutmist arvukates põhimõttelistes küsimustes, mistõttu on oluline erinevate huvigruppide arvamus ning ärakuulamine.

Aruandes on ettepanekud toodud välja kahes jaos – esiteks lihtsamini otsustatavate seadusmuudatuste ettepanekud ning teiseks põhjalikumat analüüsi vajavad seadusemuudatused.

Tõhus planeerimine

Näiteks on aruandes välja toodud, et kahe toimiku süsteem kriminaalmenetluses aeglustab oluliselt kohtumenetlust, kuivõrd võistleva menetluse tõttu saab kohus tõenditest teada juhul, kui pooled sellest teada annavad. Küll aga on oluline osa üldmenetlusest edasise menetluse efektiivne...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!