17.03.2020 Teisipäev

Käibemaksuvabastuseks ei pea tegelema tippspordiga

Käibemaksuseaduse (KMS) § 16 lg 1 p 6 alusel on maksuvaba teenus, mida mittetulundusühing tasuta või liikmemaksu eest osutab oma liikmetele, ning spordirajatise või spordivahendite kasutamise teenus, mida mittetulundusühing või sihtasutus osutab füüsilisele isikule. See säte eristab mittetulunduslike ühingute teenust oma liikmetele ja spordirajatise või spordivahendite kasutamise teenust, mida osutatakse füüsilisele isikule. Spordirajatise kasutamise teenuse maksuvabastuse puhul ei pea olema tegemist mittetulundusliku ühingu liikmega, piisab, et klient on füüsiline isik.

Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young
Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young Foto: Erakogu

Käibemaksudirektiivi 2006/112/EÜ artikkel 132 lg 1 p m sätestab samuti, et liikmesriigid vabastavad käibemaksust teatavad otseselt spordi või kehakultuuriga seotud teenused, mida mittetulundusorganisatsioonid osutavad spordi või kehakultuuriga tegelevatele isikutele. Viidatud sätted on direktiivi ja seadusesse pandud eesmärgiga soodustada inimeste spordiga tegelemist. Just...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!