30.03.2020 Esmaspäev

Inimverest valmistatud verepreparaat on käibemaksuvaba kaup üksnes siis, kui seda kasutatakse vahetult ravimiseks

Käibemaksuseaduse (KMS) § 16 lg 1 p 2 kohaselt on maksuvaba käive tervishoiuteenus tervishoiuteenuste korraldamise seaduse tähenduses ning valdkonna eest vastutava ministri määrusega kinnitatud nimekirjas nimetatud inimpäritolu elund või kude, inimveri või inimverest valmistatud verepreparaat ja rinnapiim.
Tõnis Elling, maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young
Tõnis Elling, maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young Foto: Erakogu

Kui lugeda rahandusministeeriumi poolt iga poole aasta tagant uuendatavat KMS kommentaare, siis seal kommenteeritakse põgusalt pigem tervishoiuteenust, mitte maksuvabasid kaupu. Tõsi küll, ega tavaline ettevõtja ei puutugi igapäevaselt kokku inimvere või inimverest valmistud verepreparaatidega, aga sellegipoolest on huvitav teada, kuidas seda maksuvabastust ikkagi kohaldatatakse. Ja kuna KMS-ist ja rahandusministeeriumi kommentaaridest selgust ei saa, siis otsisin asjasse puutuvaid Euroopa Liidu Kohtu (Euroopa Kohtu) lahendeid.

Euroopa Kohus on seda teemat käitlenud muuhulgas 5. oktoobri 2016 lahendis( 5. oktoober 2016 otsus TMD, C-412/15). Kaasuse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes