03.06.2021 Neljapäev

Avatud valitsemine finantsmaailmas

Finantsmaailmas on üha enam suund avalike andmete avalikustamisele. Selleks on loodud avaandmete portaal ning omavalitsused teevad ülevaateid raha kasutamisest või avalikustavad oma tehingute teise osapoole (maksete andmik). Kuid keda need andmed huvitavad ja kas neil on ka kasutajaid?

Piret Zahkna, peaspetsialist, kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakond, rahandusministeerium
Piret Zahkna, peaspetsialist, kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakond, rahandusministeerium Foto: erakogu

Aasta tagasi, kui koostasin ühele omavalitsusele eelarve lühiülevaadet ja küsisin poole aasta pärast selle vaatamise statistikat valla kodulehel, sain vastuseks, et minu tohutut tööd on vaadatud ainult kuus korda! Tekkis küsimus, miks ma seda teen ja kellele. Mõte ise on ju ilus ja üllas – anda ülevaade eelarves kavandatud tegevustest – ent miks mu tehtud töö kodanikele korda ei lähe?

Tehingud ja tasud avalikuks

Tegin juurde sellise eelarve täitmise ülevaate, kus andmed igapäevaselt uuenesid ning need olid toodud nii visuaalselt kui ka tabeli kujul. See statistika pakkus juba rohkem huvi, jõudes vaatamiste TOP 100 hulka. Ent mul oli plaan saada veelgi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!