21.01.2020 Teisipäev

Turuhinna määramine seotud osapoolte vahelistes tehingutes

Ettevõtluses tuleb tihti ette olukordi, kus tütarettevõte on grupisiseselt majanduslikes raskustes või vajab lisainvesteeringut eesmärgipäraseks ettevõtluse edendamiseks.
Katrin Sarap, partner ja vandeadvokaat; Anne-Lii Kask, jurist, NJORD Advokaadibüroo
Katrin Sarap, partner ja vandeadvokaat; Anne-Lii Kask, jurist, NJORD Advokaadibüroo

Pakume lugeda näiteid enimlevinud tehingutest seotud osapoolte vahel, kus turuväärtuse määramise vajalikkus jääb kõige tihedamini tähelepanuta.

Kiirelt arenevas ettevõtluse maailmas hõlmavad järgnevad seotud osapoolte vahelised tehingud üldiselt nii Eesti riigisiseseid kui ka Eestis asuva grupiettevõtte ja välismaal asuva grupiettevõtte vahelisi tehinguid.

Siirdehindade olulisus ning vajalikkus ei piirdu riigipiiridega, seetõttu tuleb turuhindu seotud osapoolte vahelistes tehingutes märgata nii Eestis asuvas ettevõtluses kui ka meie riigipiire ületades. Allolevate tehingute variantide juures juhime tähelepanu ka nüanssidele, mida silmas pidada, kindlustamaks õigeaegne maksuplaneerimine ning vältimaks ebamõistlikku maksukoormuse suurenemist turuhinna ebaõige...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!